BİLGİ BANKASI

BİLGİ BANKASI

Yapı Yönetmeliğinin Isı Yalıtım Sistemleri Hakkında İstemiş Olduğu Temel Şartlar

* Mekanik Dayanım Ve Stabilize (Bina Statiğine Olumsuz Etki Yapmaması)
* Yangın Durumunda Emniyet
* Hijyen, Sağlık Ve Çevre
* Kullanımda Erişebilirlik Ve Güvenlik
* Görüntüye Karşı Koruma
* Enerjiden Tasarruf Ve Isı Muhafazası
* Doğal Kaynakların Sürdürülebilir Olması (Kullanımı Yerli Olması)


Dış Yalıtım Sıvası

* Riyam dış yalıtım sıvası 0,042 lamda değerine sahip olup ve sıva halinde bir bütün olarak uygulandığı için uygulama esnasında ek yerleri kesinlikle olmaz ve pencere kasa kenarları da tamamen koruma altına alınmış olur. Bundan dolayı ürünün test sonucu elde ettiği 0,042 değer uygulamadan sonra kayıp elde etmez.
* Darbede 47 db ses izolasyonu sağlar.
* A-1 hiç yanmaz (1.400 dereceye kadar dayanıklı- 1800 derece basınçlı ateşte yüzey camlaşır ) sınıfının en iyisi olmasını sağlıyor.
* Metreküp ağırlığı 180 kg olması binanın statik değerini sıvada 7/1 oranında düşürüyor.
* Uygulama yüzeyine serpme atıldıktan 12 saat sonra istenilen kalınlık uygulanılır, brüt beton üzerine önce astar; 3 saat bekledikten sonra ise serpme uygulanmalıdır. 12 saat sonra istenilen kalınlık tek seferde uygulanır.
* Pozolanik bir malzeme olduğundan trent sürekli yukarı doğru çıkar bu nedenle ürün sürekli ivme kazanır.
* Su itici bir malzeme olup kesinlikle su almaz, rutubet ve nem oluşturmaz. Ürünümüzün dışarıdan içeriye doğru kuruması sayesinde bu etkilerden zarar görmez ve dış cephede yapılan boyada kesinlikle kabarma dökülme gibi sorunlar oluşturmaz bina boyasını güneşten solup görüntü kirliliği yapılıncaya dek korur.
* Yalıtım içerden ve dışardan olarak uygulanır u değerine göre 7 cm olması gereken bir bölgede 4 cm dışarıdan 3 cm içeriden uygulanarak sağlanır.
* Ürünlerimizin içerisinde kesinlikle kanserojen madde bulunmaz ve yenebilir derecede sağlıklıdır, ürünlerin tamamı ülkemizdeki yerli kaynaklardan oluşup herhangi bir ithal malzeme bulunmamaktadır.

 

Dış Yalıtım Sıvası

Dış Yalıtım Sıvası

Dış Yalıtım Sıvası

 

İç Sıva

* Riyam iç sıva 0,060 lamda değerine sahip olup (U) değeri hesaplarına göre fazlalık dışarda olmak üzere dış - iç sıva halinde uygulanır.
* Darbede 47 db ses izolasyonu sağlar.
* İçerden uygulanan sıvanın etkisi içerde bulunan 30 derecelik ısıyı 10 saat boyunca muhafaza eder. 10 saatten sonra her saatte 1 derecelik kayıpla düşmeye başlar ( 4 tarafı kapalı olarak test yapılmıştır)
* İç sıvamızın metre küp ağırlığı 290 kg’dır. (kara sıva 1.800 kg.) *Önce serpme uygulaması yapıp 12 saat sonra 7 cm'ye kadar rahatça uygulanabilir. Brüt betonlarda serpmeden önce astar uygulanmalıdır. Uygulamadan 24 saat sonra saten uygulamasıyla uygulama boyaya hazır olur.
* Rutubet ve nem kesinlikle yapmaz. 

 

İç Yalıtım Sıvası

İç Yalıtım Sıvası

İç Yalıtım Sıvası

 

Şap

* Riyam yalıtım şap'ı 0,083 ısı iletkenlik katsayısına sahiptir.
* Darbe ses izolasyonu 59 db gelmektedir.
* Metreküp ağırlığı 392 kg’dır. (normal şap ağırlığı 1,800kg’dır)
* Tek seferde uygulanıp 24 saat süre sonra üzerine çıkılabilir.
* Çatlama, çökme gibi etkiler kesinlikle göstermez.
* Elde taşınabilir, kolay kullanımlı maliyeti 2.000 tl civarındaki makina ile 8 saatte 16-18 metreküp arası ürün üretir.
* Basınç değeri 3/N dur. (oturma noktası baz alınmıştır.) Hafif yaya trafiğinde kullanılır.

 

Şap

Şap

Şap