Dekoratif Tane Dokulu Sıva

Dekoratif Tane Dokulu Sıva

Riyam Dekoratif Tane Dokulu Sıva, yüzeylere tam uygun bir şekilde yüksek aderans, dış ortam şartlarına karşı dayanıklılık göstermekle birlikte uygulama esnasında oluşan yüzeydeki pürüzleri gidermeye yardımcı doğal bir görüntü sunar. Özellikle hazır ısı yalıtım harcı üzerine ince sıva, düzgün yapılan kaba sıva, gazbeton, beton veya akrilik esaslı eski boya üzerine yüzeyi yenilemek amacı ile güvenle uygulanan özel geliştirilmiş polimer katkılı, çimento esaslı, uygulama sonrası yüzeyde doğa doku oluşturan son kat iç ve dış kaplamadır.

 

Özellikleri : Uygulanan yüzeye tam uyum ve yüksek aderans, mevsim şartlarına karşı dayanıklılık ve yüksek buhar sağlamlığı göstermekle birlikte uygulama esnasında oluşan yüzen pürüzlerini gidermeye yardımcı ve doğal dekoratif bir görüntü sunar.Uygulama : Kuruması gerçekleşmiş yağ, kir ve tozdan arınmış temiz yüzeylere uygulanabilmektedir. İçine ilave edilecek temiz soğuk su miktarı iklim şartlarına göre ayarlanarak karışım topaksız hale gelene kadar karıştırıcı ile 5 dakika karıştırılır. 2 ile 3 arası dinlendirildikten sonra tekrar karışıp kullanıma başlanır. 1-2 saat içerisinde tüketilmelidir. Bu karışımlar çelik mala ya da püskürtme aracılığıyla yüzeye sürülmelidir. Yüzeylerdeki tane dokusu fazlalığı temizlenmeli tanelerin deseni elde etmek için mala yardımı ile yuvarlak hareketler deseni verilmelidir. Desen yapılırken yüzeyi ıslak bir süngerle sık sık temizlenmelidir.

 

Yüksek sıcaklıkta ani su kaybı düşüklüğünü önlemek için yüzeyler 2-3 gün boyunca sabah akşam su ile spreyleme yaparak nemlendirilmelidir. Dekoratif Tane Dokunun kirlenmeye karşı dayanımını arttırmak için iki kat dış cephe boyası ile boyanmalıdır.